پودر لباسشویی فاب موجب از بین رفتن کثیفی روی کتانی می شود

آنها مانند فسفونات ها آب سخت را نرم می کنند. علاوه بر این، کثیفی روی کتانی را از بین می برند. زئولیت های طبیعی ایمن و همتایان سمی مصنوعی آنها وجود دارد. پودر لباسشویی فاب معمولا حاوی زئولیت های مصنوعی هستند.

پلی کربوکسیلات یک ترکیب شیمیایی مبتنی بر کربن است. هدف اصلی آن محافظت از ماشین لباسشویی در برابر خوردگی است. علاوه بر این، پلی کربوکسیلات آب را نیز نرم می کند. این جزء خطری برای انسان و محیط زیست ندارد.

برای از بین بردن لکه هایی با منشاء آلی، آنزیم هایی به پودرها اضافه می شود. آنها با لکه های خون، شکلات، قهوه، شیر کار بسیار خوبی انجام می دهند. با این حال، آنزیم ها فقط در دمای تا 40 درجه موثر هستند.

در دماهای بالاتر، آنزیم ها از بین می روند زیرا ساختار پروتئینی دارند. می تواند چندین نوع آنزیم در یک پودر وجود داشته باشد.

برای انواع مختلف لکه ها. استفاده از پودرهای آنزیمی برای شستن محصولات ابریشم یا پشم توصیه نمی شود، زیرا می توانند آنها را خراب کنند. برای انسان، آنزیم ها کاملاً بی خطر نیستند، آنها سمیت متوسطی دارند و می توانند واکنش های پوستی ایجاد کنند.

سورفکتانت های کاتیونی
این اجزا دارای خواص شوینده ضعیفی هستند. در پودر، آنها برای خنثی کردن سورفکتانت های آنیونی استفاده می شوند.

این مواد دارای خواص باکتری کش قوی هستند، همچنین به عنوان روان کننده برای شستشوی ملایم عمل می کنند. به طور معمول، سورفکتانت های کاتیونی در پودرهای گران قیمت قرار می گیرند.

از بوی عطرها جلوگیری کنید و کتانی را تازه و خوشبو نگه دارید. فتالات ها همچنین درصد گرد و غبار پودر را کاهش می دهند و از تبدیل شدن آن به صورت توده جلوگیری می کنند. در عین حال، فتالات ها برای زنان باردار خطرناک در نظر گرفته می شوند، زیرا می توانند روند طبیعی رشد جنین را مختل کنند.