پسته عمده فندقی موجب طلاق دو نو عروس کرمانی شد

پسته عمده فندقی نسبت به سایر مغزها ملاتونین بیشتری دارد ملاتونین یک هورمون تنظیم کننده خواب است بنابراین خوردن یک مشت پسته می تواند کیفیت خواب و چرخه خواب و بیداری را بهبود بخشد.

پسته سرشار از ملاتونین است و ملاتونین به عنوان هورمون خواب شناخته می شود که به تنظیم چرخه خواب و بیداری و کیفیت خواب کمک می کند.

خوردن پسته 2 تا 3 ساعت قبل از خواب می تواند به طور طبیعی سطح ملاتونین را افزایش دهد پسته بهتر است حوالی ساعت 8 شب مصرف شود.

پسته حاوی فیتوسترول در مقادیر زیاد است که در صورت مصرف بیش از حد باعث کاهش سطح تستوسترون در مردان می شود با این حال هنگامی که در مقدار توصیه شده مصرف شود به بهبود عملکرد نعوظ در مردان کمک می کند.

پسته

1 اونس مغز پسته در روز در صبحانه یا به عنوان میان وعده عصر می تواند به کاهش چند اینچ اضافی کمک کند زیرا حاوی فیبر است که با ایجاد احساس سیری باعث کاهش دریافت کالری می شود.

علاوه بر این پسته تنها مغزی است که کمترین کالری را دارد. بنابراین، خوردن پسته به کاهش کالری دریافتی و کاهش وزن کمک می کند.

خیر پسته با مصرف متعادل و مقادیر توصیه شده به کاهش وزن کمک می کند با این حال مصرف بیش از 30 گرم پسته در روز می تواند باعث افزایش وزن شود.

ثابت شده است که آجیل در PCOS مفید است زیرا به کنترل سطح انسولین و تعادل هورمون ها کمک می کند طبق مطالعات، PUFA و MUFA به تعادل سطح انسولین، آندروژن و کلسترول کمک می کنند.

پسته سرشار از PUFA و MUFA است بنابراین برای زنان مبتلا به PCOS مفید است.

پسته قند خون را افزایش نمی دهد زیرا پسته کربوهیدرات کمی دارد و شاخص گلیسمی پایینی دارد.هنگامی که توسط بدن تجزیه می شود، کربوهیدرات ها به قند خون تبدیل می شوند زیرا غذاهای پر کربوهیدرات منجر به افزایش سطح قند خون می شوند.