نقش عایق حرارتی در عملکرد انرژی مصالح دیوار

یک پاکت با کارایی بالا پیش نیاز و پایه یک ساختمان بدون انرژی است. رسانایی حرارتی و ظرفیت حرارتی حجمی یک دیوار دو ویژگی ترموفیزیکی هستند که به شدت بر عملکرد انرژی تأثیر می‌گذارند.

اگرچه مطالعات موردی زیادی انجام شده است، اما نتایج نتوانست تصویر بزرگی از نقش عایق الاستومری رولی مقاوم در عملکرد انرژی یک ساختمان فعال ارائه دهد. در این کار، یک مطالعه پیمایشی بر روی عملکرد انرژی یک اتاق استاندارد با تمام مصالح دیواری بالقوه برای اولین بار انجام شد. مشخص شد که هم مواد ذخیره گرما و هم مواد عایق برای دیوارهای خارجی مناسب هستند.

با این حال، اهمیت آن مواد در موقعیت‌های مختلف مشخص است: ذخیره‌سازی گرما زمانی که هدایت حرارتی مواد نسبتاً بالا باشد، نقش اصلی را بازی می‌کند، اما اثر عایق رطوبتی پشت بام حرارتی زمانی که رسانایی نسبتاً کم است، غالب است.

با توجه به دیوارهای داخلی، آنها نسبت به دیوارهای خارجی اهمیت کمتری برای عملکرد انرژی دارند و منحصراً به مواد ذخیره گرما با رسانایی حرارتی بالا نیاز دارند. این الزامات برای مواد در شرایط مختلف آب و هوایی سازگار است. این مطالعه ممکن است یک نقشه راه برای دانشمندان مواد علاقه مند به توسعه مصالح دیواری با کارایی بالا ارائه دهد.

کل مصرف انرژی نهایی در سراسر جهان از 4672 Mtoe (میلیون تن معادل نفت، 1 Mtoe = 4.1868 × 104 تریلیون ژول) به 8979 Mtoe بین سال های 1973 تا 2012 افزایش یافته است. نسبت در سال 2012 به 19.1 درصد افزایش یافت (داده های آمار کلیدی انرژی جهان در سال 2014 که توسط آژانس بین المللی انرژی منتشر شد).

در سال 2011، نسبت مصرف انرژی ساختمان ها به کل کشور در چین با عایق حرارتی نسوز 19.74 درصد بود. استفاده از ساختمان‌های انرژی صفر (ZEB) به عنوان روشی امیدوارکننده برای کاهش مصرف انرژی و انتشار دی اکسید کربن تلقی می‌شود. اساساً، ZEB یک ساختمان پیشرفته است که انرژی عملیاتی آن ناچیز است یا می تواند با تولید انرژی تجدیدپذیر جبران شود و در عین حال درجه راحتی حرارتی رضایت بخشی را ارائه دهد.

علیرغم اینکه تعریف دقیق ZEB هنوز مبهم است6، یک پوشش ساختمانی با عملکرد بالا پیش نیاز و پایه یک ZEB7 است.

یک پاکت ساختمان به طور کلی شامل دو قسمت است: قسمت شفاف و مات. قسمت‌های شفاف پوشش ساختمان معمولاً از نظر ویژگی‌های تشعشعی و عملکرد عايق الاستومرى 13 ميل حرارتی بهینه می‌شوند.

قسمت های غیر شفاف پاکت را می توان بیشتر به دو نوع تقسیم کرد: قسمت های خارجی در تماس مستقیم با محیط بیرون (شامل تابش خورشیدی، هوای بیرون و غیره) و قسمت های داخلی. استراتژی‌های مورد بررسی گسترده برای بهینه‌سازی پوشش مات، افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی گرما و همچنین عملکرد عایق حرارتی آن‌ها است.

  • منابع:
    1. The roles of thermal insulation and heat storage in the energy performance of the wall materials

  • تبلیغات:
  1. تاریخچه مختصری از کلوچه سنتی

  2. فروشنده بزرگ فلفل دلمه قرمز چهار پر

  3. صادرکننده بهترین رسوب بر شیرآلات

  4. قیمت فروش براق کننده کاشی سرامیک