فروش بذر گیاه چای در ایران ممنوع اعلام شد

چای یکی از محبوب ترین نوشیدنی های روی کره زمین است. هزاران سال است که نوشیده شده است و غرق در فولکلور تاریخی، اشارات و آیین‌ها است. با چنین تاریخچه طولانی و رنگارنگ، ممکن است بخواهید نحوه کاشت بذر گیاه چای را بیاموزید.

بله، شما می توانید یک گیاه چای را از دانه پرورش دهید. برای آشنایی با کاشت چای از دانه ها و سایر نکات در مورد تکثیر بذر گیاه چای، ادامه مطلب را بخوانید.

درباره تکثیر بذر گیاه چای Camellia sinensis، گیاه چای، درختچه‌ای همیشه سبز است که در مناطق خنک و مرطوب رشد می‌کند، جایی که ارتفاع آن به 20 فوت (6 متر) با یک تاج پوشش وسیع 15 فوت (حدود 4.5 متر) می‌رسد.

مطالعات متعدد نشان داده اند که انواع چای ممکن است سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند، با التهاب مبارزه کند و حتی از سرطان و بیماری قلبی جلوگیری کند.

در حالی که برخی از دم‌نوش‌ها مزایای سلامتی بیشتری نسبت به سایرین دارند، شواهد زیادی وجود دارد که نوشیدن منظم چای می‌تواند تأثیر ماندگاری بر سلامتی شما داشته باشد.

چای بعد از آب محبوب ترین نوشیدنی در جهان است. این یک آماده سازی ساده از ریختن آب داغ روی برگ های خشک شده گیاه کاملیا سیننسیس است. اولین ثبت چای آن را به عنوان یک نوشیدنی دارویی در چین در قرن سوم پس از میلاد توصیف کرد.

بازرگانان به گسترش محبوبیت آن در سراسر قاره ها کمک کردند. در اوایل قرن نوزدهم، بریتانیای کبیر مفهوم چای بعد از ظهر را رایج کرد، یک وقفه از روال معمول که در آن چای در کنار ساندویچ ها و محصولات پخته شده مانند اسکون سرو می شود.

طعم چای بسته به محل برداشت برگ های چای و نحوه رشد و فرآوری آنها متفاوت است. چای سیاه محبوب ترین در سراسر جهان است و پس از آن چای سبز، اولانگ و سفید قرار دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.