فرش 9 متری فرهی که عطر گل نرگس را به همراه دارد

امروزه فرش یکی از مهم ترین وسایلی است که در دکوراسیون منازل مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، تنها کارکرد فرش این است که برای اهداف تزئینی در منازل استفاده نشود. همچنین به بسته شدن کف و گرم شدن فضاها کمک می کند.

تاریخچه این وسایل که هم از نظر کاربری و هم از نظر زیبایی در زندگی ما جایگاه مهمی دارند به زمان های بسیار قدیم باز می گردد. هنر فرش اغلب با ایران، ترکیه، هند و چین مرتبط است. با این حال، تحقیقات نشان می دهد که هنر فرش 9 متری فرهی در دشت های شمال آسیا و آسیای مرکزی توسعه یافته است.
فرش توسط جوامعی که در دوره های اولیه زندگی عشایری داشتند استفاده می شد.

فرش چیست؟ فرش پارچه‌ای است که بر روی دستگاه‌های بافندگی فرآوری می‌شود تا قسمت‌های خاصی از زمین را بپوشاند یا به دیوار آویزان شود. در حین بافت فرش، تارهای بافت با تراکم های مختلف گره می خورد و نقوش مختلفی به دست می آید.بافندگی فرش شامل دو تکه چوب است که به زمین چسبانده شده و بین آنها تار ثابت شده است. دستگاه‌های بافندگی افقی که امروزه نیز توسط عشایر مورد استفاده قرار می‌گیرند، به دلیل قابلیت تاشدنی آسان فرش هنر و تاریخچه، کاربرد عملی دارند.
علاقه مندان به هنر فرش در پاسخ به این سوال که فرش چگونه بافته می شود کنجکاو هستند. قالی بافی کار پر زحمتی است که نیاز به صبر دارد. با این حال، به طور خلاصه، فرش; از کنار هم قرار دادن نوارهای کوچک پارچه که از گره زدن حلقه های پشم، ابریشم یا پنبه بر روی دستگاه بافندگی تشکیل شده است، به وجود می آید. تکنیک قالی بافی به طور خلاصه به این صورت است و منطق اولیه این تکنیک قرن هاست که تغییر نکرده است. تارهای عمودی روی بافندگی فرش را تار و به خطوط گچبری پود می گویند.