فرش بافی مشهد تولید پوشاک را آغاز کرد

دیدگاه و ذهنیت اشتباهی که بسیاری از مردم نسبت به فرش دستباف سنتی دارند این است که تصور می کنند فرش سنتی به فرش سنتی گفته می شود که بافت آن به گذشته و قدیمی است اما باید بگوییم که واژه سنتی فرش نشان دهنده طرح آن است. . و تصویرش سن و زمان بافتش نیست!

در مشهد نیز فرش بافی مشهد توانست نماد ایران را با طرح های خود نشان دهد.

«ناصر نظامی دوست» طراح و فعال فرش دستباف تبریز در گفتگو با خبرنگار ایران پرس از اهمیت فرش دستباف ایرانی خبر داد.

این هنرمند تبریزی با بیان اینکه فرش دستباف تبریز از قدیم الایام مورد توجه همگان بوده و در کتاب ها قدمت این صنعت 2500 سال است اما در واقع نزدیک به 4000 سال است، بیان کرد: به دلیل رنگ‌های طبیعی و پشم‌های دست‌باف معروف است و به‌عنوان یکی از زیباترین و قوی‌ترین روش‌های بافت در جهان شناخته می‌شود و فرش‌های نفیس تبریز در موزه‌های معروف جهان نگهداری می‌شوند.

نظامی دوست گفت: فرش دستباف تبریز  از قدیم الایام به بازارهای اروپا، آمریکا و شرق آسیا صادر می شده است.

فرش دستباف سنتی ایران را می توان آینه ای از فرهنگ، اصالت و هنر ایرانی دانست که نه تنها در کشور خودمان، بلکه در بسیاری از کشورهای جهان از محبوبیت بالایی برخوردار است. اما سوالی که ممکن است در ذهن بسیاری از دوستداران این نوع فرش ایجاد شود این است که آیا خرید آن برای دکوراسیون آپارتمان و منزل آنها مناسب است یا خیر؟

در این مقاله در مورد فرش فراهان، پس از شناخت کلی فرش دستبافت سنتی، قصد داریم نکاتی را در مورد تطبیق آن با دکوراسیون و نحوه خرید آن بیان کنیم تا اگر قصد خرید آن را دارید، این کار را با یک دید دقیق و درست .