فرش ابریشم نانو موجب فرار قاتلی از زندان اوین شد

فرش‌های ابریشمی با طرح‌های پیچیده، بافت تنگ، رنگ‌های زنده و احساس شادابی دوست‌داشتنی، آثار هنری واقعی هستند. در واقع، اکثر افرادی که این آثار افسانه ای را می خرند، از آنها برای تزئین دیوارهایشان استفاده می کنند تا کف آنها.

قالیچه های ابریشمی ایرانی با درخشندگی نرم و طبیعی، احساس شادابی در زیر پا و جزئیات دقیق خود بسیار زیبا به نظر می رسند.

این فرش‌ها نسبت بهفرش ابریشم نانو یا پنبه‌ای گران‌تر هستند، زیرا برای به دست آوردن مقدار کمی نخ ابریشم باید از تعداد زیادی پیله استفاده کرد.

متأسفانه برخی از فروشندگان فرش، فرش های ابریشم مصنوعی را به مشتریان می سپردند. در واقع دنیایی از تفاوت بین این دو وجود دارد. درک تفاوت ها مهم است تا گول فروشندگان بی پروا را نخورید.

اولین چیزی که وقتی به فرش ابریشمی نگاه می کنید توجه شما را جلب می کند براق بودن آن است. الیاف ابریشم به طور طبیعی براق هستند و فرش هایی که از این جنس ساخته شده اند شگفت انگیزترین درخشندگی را دارند.

از آنجایی که ابریشم یک ماده گران قیمت برای ساخت فرش است، به اندازه پشم استفاده نمی شود، اما بافندگانی که با ابریشم کار می کنند تمام تلاش خود را می کنند تا مطمئن شوند که خلاقیت آنها چیزی کمتر از باشکوه نیست.

هر فرش پشمی را با فرش ابریشمی مقایسه کنید، تفاوت را خواهید دید. در فرش های ابریشمی گره ها محکم تر و تعداد گره ها بیشتر است. اگر دست خود را به آرامی روی سطح فرش بکشید، ظاهری شاداب، مجلل و ابریشمی به شما دست می دهد.

ابریشم طبیعی در مقابل ابریشم مصنوعی
فرش های ابریشم اصیل ایرانی با استفاده از ابریشم طبیعی ساخته می شوند. این نوع خاصی از ابریشم است که به طور طبیعی توسط کرم ابریشم تولید می شود. این در اصل یک پروتئین فیبری است که از اسیدهای آمینه تشکیل شده است. برای برداشت این ابریشم طبیعی، پیله‌های کرم ابریشم را می‌جوشانند و به الیاف منفرد می‌پیچند و سپس نخ‌های ابریشم را می‌چرخانند.