عروسی که با ژل رویال عسل در شب عروسی از مهمان ها پذیرایی کرد

ژل رویال عسل یک ماده سفید خامه ای با محتوای مواد مغذی بالا است که زنبورهای جوان برای تغذیه لارو ملکه زنبور عسل درست می کنند.

ادعاهایی وجود دارد که طیف وسیعی از مزایای سلامتی را ارائه می دهد، مانند کاهش علائم سندرم پیش از قاعدگی و حمایت از بهبود زخم.

ژل رویال بسیار مغذی است و ممکن است خواص ضد باکتریایی، آنتی اکسیدانی و ضد التهابی داشته باشد. این خواص ممکن است مسئول بسیاری از ادعاهای سلامتی در مورد ژل رویال باشد. مردم معمولاً آن را به صورت خوراکی مصرف می کنند یا مستقیماً روی پوست قرار می دهند.

تحقیقات نشان می دهد که برخی از مواد مغذی موجود در ژل رویال برای سلامتی مفید هستند. با این حال، شواهد کمی وجود دارد که این فواید به طور خاص از خود ژل رویال ناشی می شود.

محتوای تغذیه ای منبع معتبر ژل رویال به خودی خود یک مزیت بالقوه است زیرا این ماده طیف وسیعی از مواد مغذی ضروری را فراهم می کند که برای سلامتی لازم هستند. ژل رویال شامل:

آب (50 تا 60 درصد)
پروتئین (18 درصد)
کربوهیدرات (15 درصد)
لیپیدها (3 تا 6 درصد)
نمک های معدنی (1.5 درصد)
مقادیر کمی ویتامین و مواد معدنی در ژل رویال از جمله چندین نوع ویتامین B وجود دارد. همچنین حاوی مقداری پلی فنول است که نوعی ماده شیمیایی گیاهی است که سرشار از آنتی اکسیدان است.

ژل

علائم یائسگی
ژل رویال ممکن است علائم یائسگی را تسکین دهد.

مطالعه ای در سال 2011 به بررسی تأثیر ترکیب چهار ماده طبیعی از جمله ژل رویال بر علائم قاعدگی پرداخت. محققان به 120 زن یا یک کپسول حاوی چهار ماده یا یک دارونما دو بار در روز طی 4 هفته دادند.

زنان در هر دو گروه کاهش علائم را مشاهده کردند، اما کسانی که کپسول را مصرف کردند به طور قابل توجهی نتایج بهتری نسبت به گروه دارونما داشتند.

یک مطالعه جدیدتر نشان داد که مصرف روزانه 150 میلی گرم ژل رویال به مدت 3 ماه می تواند به بهبود سطح کلسترول در زنان یائسه سالم کمک کند.

سندرم پیش از قاعدگی
ژل رویال ممکن است برای افراد مبتلا به سندرم پیش از قاعدگی نیز مفید باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.