شکارچی که با تسمه تخت بریده شده به شکار می رود

تسمه تخت بریده شده حلقه ای از مواد منعطف است که برای اتصال مکانیکی دو یا چند محور چرخان و اغلب موازی استفاده می شود. تسمه ها ممکن است به عنوان منبع حرکت، برای انتقال کارآمد نیرو یا ردیابی حرکت نسبی استفاده شوند.

تسمه‌ها روی قرقره‌ها حلقه می‌شوند و ممکن است بین قرقره‌ها پیچ و تاب داشته باشند و نیازی نیست که محورها موازی باشند.

در یک سیستم دو قرقره ای، تسمه می تواند به طور معمول قرقره ها را در یک جهت حرکت دهد (همانطور اگر روی شفت های موازی باشد)، یا ممکن است تسمه متقاطع شود، به طوری که جهت شفت محرک معکوس شود (جهت مخالف درایور).

اگر روی شفت های موازی باشد). درایو تسمه همچنین می تواند برای تغییر سرعت چرخش، به بالا یا پایین، با استفاده از قرقره هایی با اندازه های مختلف استفاده شود.

به عنوان منبع حرکت، تسمه نقاله یکی از کاربردهایی است که در آن تسمه برای حمل بار به طور مداوم بین دو نقطه تنظیم شده است.

تسمهتسمه

درایو تسمه مکانیکی، با استفاده از یک ماشین قرقره، برای اولین بار در متن فرهنگ عبارات محلی توسط یانگ شیونگ، فیلسوف، شاعر و سیاستمدار سلسله هان (53-18 قبل از میلاد) در سال 15 قبل از میلاد ذکر شد، که برای ماشین quilling مورد استفاده قرار گرفت.

الیاف ابریشم روی بوبین برای شاتل بافندگان. تسمه محرک جزء ضروری اختراع چرخ نخ ریسی است. درایو تسمه نه تنها در فن‌آوری‌های نساجی استفاده می‌شد، بلکه برای دم‌های هیدرولیک متعلق به قرن اول میلادی نیز به کار می‌رفت.

درایوهای تسمه ساده، ارزان هستند و نیازی به محورهای تراز محوری ندارند. آنها به محافظت از ماشین آلات در برابر اضافه بار و گیر کردن، و رطوبت و جداسازی صدا و لرزش کمک می کنند.

نوسانات بار ضربه گیر (بالشتک) می شوند. آنها نیازی به روغن کاری و حداقل نگهداری ندارند. آنها راندمان بالایی دارند (90-98٪، معمولاً 95٪)، تحمل بالایی برای ناهماهنگی دارند، و در صورتی که شفت ها از هم دور باشند، هزینه نسبتاً پایینی دارند.

عملکرد کلاچ با آزاد کردن کشش تسمه فعال می شود. سرعت های مختلف را می توان با قرقره های پلکانی یا مخروطی به دست آورد.

نسبت سرعت زاویه ای به دلیل لغزش و کشش ممکن است ثابت یا برابر با قطر قرقره نباشد. با این حال، این مشکل را می توان تا حد زیادی با استفاده از تسمه های دندانه دار حل کرد.

دمای کار از 35- تا 85 درجه سانتیگراد (31- تا 185 درجه فارنهایت) متغیر است. تنظیم فاصله مرکز یا اضافه کردن یک قرقره بیکار برای جبران سایش و کشش بسیار مهم است.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.