شال مجلسی مشکی که شما را دربرابر سرطان ایمن می کند

تعجب می کنید که چرا زنان هنگام مسافرت، روسری و شال مجلسی مشکی را دور صورت و موهای خود می بندند؟ در اینجا سه دلیل وجود دارد که شما نیز باید این کار را انجام دهید.
من خانمی 29 ساله هستم و زیاد سفر می کنم. من متوجه شده ام که زنان دیگر هنگام مسافرت، چه در قطار، اتوبوس یا دوچرخه، صورت خود را با روسری می بندند. آیا این برای پوست من مهم است؟ چگونه از روسری برای محافظت از صورتم استفاده کنم؟

در هند بیشتر زنان هنگام سفر صورت خود را با روسری می پوشانند تا از صورت و موهای خود در برابر آفتاب و آلودگی محافظت کنند. با اتوبوس، قطار یا دوچرخه، زنان در سراسر کشور از این استفاده می کنند. در اینجا دلیل این است که این یک عمل ضروری است.

از شما در برابر برنزه شدن محافظت می کند: در هند تقریباً همیشه آفتابی است و به عنوان یک کشور گرمسیری گرما و رطوبت می تواند بر پوست شما تأثیر منفی بگذارد.

یکی از اشکالات قرار گرفتن در معرض نور خورشید برنزه شدن است. برنزه شدن به دلیل تجمع ملانین در لایه ای درست در زیر سطح پوست شما، راه محافظت از پوست شما در برابر اثرات مضر اشعه ماوراء بنفش است. پیچاندن صورت خود با روسری هنگام مسافرت راه خوبی برای غلبه بر این موضوع است. نه تنها اشعه ماوراء بنفش خورشید را دور نگه می دارد، بلکه از تیرگی و تیرگی پوست شما نیز جلوگیری می کند.

از پوست و موی شما در برابر آلودگی محافظت می کند: آلودگی همه جا وجود دارد و اگر در مترو زندگی می کنید، میزان ذرات معلق در هوا به مراتب بیشتر از هر جای دیگر کشور است. کثیفی، آلودگی و سایر مواد شیمیایی موجود در هوا می تواند برای پوست شما بسیار مضر باشد.

شال

این کثیفی نه تنها به پوست شما می‌چسبد (مخصوصاً اگر چرب باشد)، بلکه می‌تواند پوست شما را تحریک کند، رطوبت آن را از بین ببرد (لطافت و درخشندگی آن را از بین می‌برد) و به دلیل تجمع، صورت شما را کدر نشان می‌دهد. کثیفی روی پوست شما همچنین، آلاینده ها رادیکال های آزاد تولید می کنند که تا حدودی مسئول پیری پوست شما هستند. علاوه بر این، اگر پوست حساسی دارید، برخی از این مواد شیمیایی جذب پوست شما می‌شوند و می‌توانند مضر هم باشند.

از موهای شما در برابر اشعه های مضر UV محافظت می کند: آفتاب می تواند برای موهای شما نیز مضر باشد. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید نه تنها موهای شما را سفید می کند، بلکه آنها را خشک، کدر و غیر قابل کنترل می کند.

ناگفته نماند نور خورشید همراه با آلودگی یک دستورالعمل قطعی برای آسیب مو است زیرا گرما باعث می شود پوست سر شما عرق کند و سپس تمام کثیفی ها را به دام می اندازد و باعث می شود موهای شما درخشش و درخشندگی خود را از دست بدهند.

فیلیپ کینگزلی در مصاحبه با The Independant، مراقبت از مو متخصص می گوید: خورشید ساختار پروتئینی مو [پیوندهای دی سولفیدی] را از بین می برد و همچنین رطوبت را از سلول های مو می گیرد. ترکیب این‌ها کوتیکول مو [لایه بیرونی] را زبر می‌کند و احساس موهای خشک‌تر، درشت‌تر و وزتر را می‌دهد.

توجه: اگر رانندگی نمی‌کنید اما با اتوبوس یا قطار سفر می‌کنید، بدانید که آلودگی و نور خورشید روی مو و پوست شما تأثیر یکسانی دارد. این به این دلیل است که نسیمی که به صورت شما برخورد می کند گرم است و اغلب آلاینده ها را حمل می کند. هر دوی این ها می توانند پوست و موی شما را خشک کنند و آنها را مستعد آسیب کنند.