دو پینک فوتبالیست خارجی با پیاز زرد طلایی که باعث اخراج شدنش از فوتبال شد

پیاز زرد طلایی نه تنها طعم دهنده است، بلکه مواد مغذی مهم و فیتوکمیکال های تقویت کننده سلامتی را نیز فراهم می کند بسیاری از تحقیقات سلامت پیاز شواهد قوی از ارزش غذایی آن را ارائه می دهد.

ایروین گلدمن، دانشیار باغبانی دانشگاه ویسکانسین مدیسون، گفت: «پیاز ممکن است از جمله سبزیجاتی باشد که نه تنها به خاطر افزودن آن به غذاهای ما، بلکه به دلیل ویژگی‌های سلامتی ارزش افزوده‌اش ارزشمند خواهد بود».

آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که به تاخیر یا کند کردن آسیب اکسیداتیو به سلول ها و بافت بدن کمک می کنند.

مطالعات نشان داده اند که کورستین به از بین بردن رادیکال های آزاد در بدن، مهار اکسیداسیون لیپوپروتئین با چگالی کم (یک واکنش مهم در تصلب شرایین و بیماری عروق کرونر قلب)، محافظت و بازسازی ویتامین E (یک آنتی اکسیدان قوی) و غیرفعال کردن ویتامین E کمک می کند.

مطالعات در دانشگاه کشاورزی واگنینگن هلند نشان داد که میزان جذب کورستین از پیاز دو برابر چای و بیش از سه برابر جذب سیب است.

پیاز

بر اساس مطالعات انجام شده در دانشگاه کوئینز در بلفاست، ایرلند و دانشگاه کشاورزی واگنینگن، محتوای کورستین در پیاز بین 22.40 میلی گرم تا 51.82 میلی گرم در هر پیاز متوسط (100 گرم) تخمین زده می شود.

تحقیقات بیشتر در دانشگاه کشاورزی واگنینگن نشان داد که مصرف روزانه پیاز ممکن است منجر به افزایش تجمع کورستین در خون شود.

مطالعات متعددی برای ارزیابی اثرات کورستین پیاز بر بدن انجام شده است بسیاری نشان داده اند که مصرف پیاز ممکن است برای کاهش خطر برخی بیماری ها مفید باشد.

این مطالعه در سال 2015 که در مجله تغذیه بریتانیا منتشر شد به این نتیجه رسید که مکمل 162 میلی گرم در روز کوئرستین از عصاره پوست پیاز، فشار خون سرپایی را در بیماران مبتلا به فشار خون بالا کاهش می دهد که نشان دهنده اثر محافظتی قلبی کورستین است.

مطالعات دیگر نشان می دهد که افزایش تجمع کورستین از خوردن پیاز به مزایای آنتی اکسیدانی قابل توجهی تبدیل می شود.

نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که متابولیت‌های کورستین موجود در گردش خون سیستمیک پس از مصرف کورستین ممکن است به عنوان آنتی‌اکسیدان‌های قوی و عوامل ضدالتهابی عمل کنند و بدون شک باید هنگام تعریف فعالیت بیولوژیکی کلی مواد غذایی غنی از کورستین در شرایط in vitro و in vivo در نظر گرفته شوند.